Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd kamperem


mvp32

Rekomendowane odpowiedzi

 

MVP32 jeżeli Twoim głównym pilotem będzie GPS (zabierz też tradycyjne mapy) to w ustawieniach wpisz rodzaj pojazdu jako ciężarowy...

 

TURTL zgadzam się z Tobą całkowicie... We Francji tego nie wiedziałem, więc z Rocamadour AM (ustawiona na osobowy) poprowadziła mnie najpierw na mostek o szerokości... 2m :( a gdy skorygowałem trasę musiałem przejechać przez miasteczko, które na wjeździe co prawda miało ograniczenie chyba do 7 lub 12t, ale... zakaz wjazdu z przyczepą :( Jakoś musiałem się przecisnąć, ale jakbym miał większą przyczepę to bym utknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Planując z takim rozmachem wyjazd nie można zapominać, że mogą przytrafić się tzw. przypadki nadzwyczajne np. w postaci korków i blokad na autostradzie. Mnie taka wątpliwa przyjemność spotkała na ringu pod Paryżem, gdzie kierowcy ciężarówek zablokowali w ramach protestu /nie wiem o co chodziło/ całkowicie ruch i przestałem tak w pełnym słońcu 16 godzin. Misterny plan zaliczenia Paryża poszedł psu w d..ę. Dopiero w drodze powrotnej obyło się bez przygód i wieża Eifla została zaliczona. Trzeba też liczyć się z ewentualnym opóźnieniem jak trafi się stau na

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyczepie robię to raz na kilka dni a codziennie jadę coś zwiedzać w promieniu ok. 150 km. Ty to musisz robić przed każdym wyjazdem. To gdzie stoicie w nocy skoro mało na kampingach i unikasz miast. Zostają tylko parkingi. Ja na takie coś się nie piszę.

 

 

Czemu wmawiasz mi, że muszę robic to codziennie ?? Nie rozumiem...myjesz naczynia raz na kilka dni a toaletę opróżniasz raz na tydzień ? Zwinięcie rolety to strasznie absorbujące i czasochłonne zajęcie tak samo jak schowanie jedzenia do lodówki :niewiem: Zresztą nie ma sie co licytować i sobie cokolwiek udowadniać bo wszystko ma swoje plusy i minusy.

 

Jeżdże głównie po Skandynawii i zapraszam na tegoroczną naszą wyprawę ----> http://forum.karawaning.pl/topic/10088-nasze-norweskie-podroze-male-i-duze-2011/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu wmawiasz mi, że muszę robic to codziennie ?? Nie rozumiem...myjesz naczynia raz na kilka dni a toaletę opróżniasz raz na tydzień ? Zwinięcie rolety to strasznie absorbujące i czasochłonne zajęcie tak samo jak schowanie jedzenia do lodówki :niewiem: Zresztą nie ma sie co licytować i sobie cokolwiek udowadniać bo wszystko ma swoje plusy i minusy.

 

Jeżdże głównie po Skandynawii i zapraszam na tegoroczną naszą wyprawę ----> http://forum.karawan...le-i-duze-2011/

 

Chodzi mi o czynności związane z przygotowaniem do jazdy, a nie te które wymieniłeś. Niczego przez to nie chcę udowadniać. I Ci którzy są kamperem, gdy jest jakiś wyjazd w okolice - nie żebym wymawiał - szczeżą zęby do tych z przyczepami - zabierzecie nas, moja odpowiedź brzmi zawsze tak samo - z przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego konfliktu - ale zawsze można wykazać wyższość Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia.

Każda z tych form aktywnej turystyki ma swoje niezaprzeczalne plusy ale i niestety minusy.

Tylko trzeba umieć do tego się przyznać 033102bebe_1_prv.gifzlosnik.gif;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem zawsze z przyczepą, najpierw N126, później Hobby 455 a teraz jeżdżę Kamperem i wszystko zależy od formy wypoczynku jaki preferujesz. Jest jak mówi ED, spotkanie, wyjazd na wycieczkę i uśmiechy kamperowców do właścicieli przyczep ale generalnie jest tak jak to ładnie ujął Krawaning user : punkt widzenia zależny jest od miejsca patrzenia, to jest wątpliwość, w której chyba nikt nie przepchnie racji na swoją stronę, DO DIASKA BO I PO CO !!!

Edytowane przez TURTL (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych form aktywnej turystyki ma swoje niezaprzeczalne plusy ale i niestety minusy.

Tylko trzeba umieć do tego się przyznać 033102bebe_1_prv.gifzlosnik.gif;)

 

 

 

Pisałem o tym wcześniej.

 

 

Nie wiem kto ma sie do czegokolwiek przyznawać bo nie ja zacząłem na temat minusów :niewiem::nono::ee:;)

 

ed chwali Ci się, że pomagasz braci kamperowej ale nie do końca rozumiem dlaczego nie mogli kamperem jechać...chyba, że chodzi o to, że ktoś w jednym miejscu stacjonuje :skromny:

Edytowane przez darboch (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.