Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd kamperem


mvp32

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To może ja się dorzucę z radami z doświadczeń:

 

Przez kilka lat jeżdziłem z przyczepą, później ją sprzedałem, pożyczyłem z wypożyczalni kampera na wyjazd do Niemiec i szybko...kupiłem drugą przyczepę!

Po pierwsze zarówno kamperem jak i przyczepą trzeba NAUCZYĆ się jeździć od nowa !!!

1. Sprawdź czy wypożyczalnia nie limituje Ci kilometrów na wyprawę

2. Wbij sobie do świadomości, że kamper jest WYŻSZY, dużo wyższy od nawet busa. NIe zrób z niego kabrioleta na najprostszym z mostków np. na kempingu itp ( patrz zdjecie - facet wjechał na moich oczach pod mostek i aby wyjechać musiał spuszczać powietrze z kół - niestety poszycie dachu już zerwał- idiota !).

3. Samochody z wypożyczalni są w różnym stanie - pomimo, że ja akurat jechałem prawie nowym, to i tak zaczepy do szafek, zabezpieczenia uchwytów są pourywane.

W zwiazku z tym zabezpiecz PONADPRZECIĘTNIE rzeczy w środku na czas przejazdu aby nie pospadały.

4. Jeśli połozysz dzieci w nocy / za dnia podczas pzrejazdu w łóżku licz się z lotną kontrolą policji, gdzie będzie ich interesował tylko sposób zapięcia pasów i to czy wszyscy jadą na siedzeniach a nie w łóżkach. Jeśli ktoś podczas jazdy będzie spał na łóżku - odłóż sobie po 200EURO /os mandatu

5. Podczas jazdy ZAMKNIJ zawór butli gazowej!!!! Zapomnij o ogrzewaniu GAZOWYM podczas jazdy ( chociaż w kamperze masz nawiew z silnika=OK),ale Zamknij butlę. = grozi kolejne 500EURO KARY.

6. Uważaj gdzie i w jakim towarzystwie wylewasz fekalia ( Szczególnie w Austrii). Sprawdź czy masz zbiornik na tzw szarą wodę z umywalek, aby woda nie wylewała sie pod koła ( szczególnie u hitlerowców).

7. Cofając, parkując - rusz tyłek z samochodu, wysiądź i 2 razy sprawdż w rzeczywistości ile masz miejsca z tyłu - nie ufaj błędnie założonym odległościom jakie WYDAJE Ci się,ze masz z tyłu - zdziwisz siejaka to ważna rada...

8. na czas podróży sprawdź zabezpieczenia zamknięć dachów - dzieciak na postoju odpiął mi blokadę na oknie dachowym z łóżka piętrowego i podczas jazdy na autostradzie pęd powietrza wyrwał mi całe okno dachowe z częścią poszycia....

9. BAw siedobrze, ciesz się widokami!!!!

Patrz zdjęcia :)

post-766-0-32307700-1325582950_thumb.jpg

post-766-0-13438800-1325582961_thumb.jpg

post-766-0-32457700-1325582980_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mvp32 - nie napisałeś skąd z Polski startujesz, ale przejazd do Saarbrucken to tak czy siak cały długi dzień w podróży. Rozumiem, że z rodzinę tamta traktujesz tylko jako nocleg, bo kiedy z nimi porozmawiać....

Potem do Paryża dojedziesz spokojnie w parę godzin.

Z Paryża do Bordeaux to jest sporo godzin bo autostrada bardzo nudna i wszyscy rygorystycznie trzymają się ograniczeń prędkości - bardzo dużo kontroli.

Przemyśl plan pod kątem realnych możliwości - to w końcu urlop a kiedyś parę chwil na odpoczynek trzeba złapać...

 

Te belki na wysokości 2m są zainstalowane na większości parkingów nie tylko we Francji (jak pisał Nickt), ale i we Włoszech, bo tam kamperowcy okupowali sporo parkingów, więc tamtejszapolicia.gif wymyśliła coś takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO POMOCNE RADY !!! DZIEKUJE MyBlue i Miodzio!!! :dzieki: :dzieki: :dzieki:

 

Wyruszam z okolic KATOWIC. Chwile na odpoczynek i relaks są przewidziane jak najbardziej;]

Co do zdjęcia gdzie facet wjechał w most to właśnie takim bardzo podobnym kamperem bedziemy sie poruszać;]

 

Wyczytałem też coś o kracie CCI która jest swego rodzaju PASZPORTEM KAMPEROWICZA i upoważnia do zniżek w campingach itp, ma ktoś jakies informacje odnośnie tej karty?(czy wogóle warto? koszt smieszny 50pln) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny plan, samemu taka objazdówka mi się marzy. Tylko moim zdaniem za mało czasu przeznaczyłeś na taką trasę. Tak na oko to wyjdzie Wam ponad 6000 km co na 18 dni wychodzi po ok. 340 km/dzień. To niby niewiele, ale weź po uwagę, że trzeba znaleźć camping zagospodarować, coś przegryźć, a potem zwinąć cały majdan (to niestety poważna wada kampera) i pojechać na zwiedzanie. Takie jest moje zdanie. Życzę powodzenia w realizacji planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta CCI upoważnia cię na niektórych kempingach do pewnych zniżek (np. za osoby).

 

Musiałbyś mniej więcej wiedzieć na jakich kempingach będziesz i sprawdzić czy te kempingi honorują te karty.

Temat był poruszany tutaj, tu i tu.

Nam karta CCI w tym roku we Włoszech dała korzyści około 80 Euro (4 osoby 15 dni) - ale to przy pobycie stacjonarny i kemping daje dużo bo 15% zniżki za osoby w sezonie.

 

Tak jak pisze Ed - przy 300-400 km dziennie ze zwijaniem majdanu masz mało czasu na cokolwiek.

Z Katowic do Saarbrucken masz fajny dojazd bo autostradą, ale cały dobry dzień jazdy musisz tak czy siak liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat jeżdżę z przyczepą i teraz mam zamiar kupić kampera, ale pierwszą podróż mam w planie objazd Polski.

Zupełnie nie potrzebnie masz obawy. Ja po zakupie kampera wybrałem się od razu na południe Włoch. Po tej wyprawie wiedziałem już co i jak mi brakuje w kamperze. Wcześniej miałem doświadczenie jedynie z osobówka i namiotem, ale miejsca postojów nie zostawiłem przypadkowi. Miałem zaplanowane miejsca postojów miejsc, które mam na stałe w planie. Jedynie miejsc na nocleg przelotowy i spontaniczny pobyt nad morzem szukałem.

 

Do mvp32

 

Moja rada jest taka aby zaplanować dokładnie miejsca postojów. Namiary GPS i to nie jedne miejsce, bo to co było aktualne rok temu wcale nie musi być aktualne w tym roku. Tak więc z trzy miejsca do postoju w okolicy danej miejscowości. Unikniesz wtedy marnowania czasu na poszukiwanie miejsca do noclegu. O jakimś rozwijaniu i zwijaniu majdanu nie musisz myśleć bo po to jest kamper aby po zaciągnięciu ręcznego hamulca od razu mieszkać. Ogólnie plan dość ambitny na lazurowym wybrzeżu raczej zapomnij o staniu na dziko (choć w cannes nam się udało LINK) kampingów unikaj bo drogie a we Francji kamerparków jak "mrówków" więc na pewno coś znajdziesz. Ceny nieporównywalnie niższe do kampingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mvp32 - trasa jest jak najbardziej do zrobienia. W 2010 jechałem do Francji przez Niemcy (Niemcy przelot autostradami-80km/h, Francja zwiedzanie niepłatnymi drogami-prędkość przepisowa). Wtedy z przyczepką (więc wolniej i mniej mobilnie) zrobiłem spokojnie 5400km w 10 dni. Był czas nawet na 2 noclegi pod La Salette i 3 w Lourdes.

Powodzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy z przyczepką (więc wolniej i mniej mobilnie) zrobiłem spokojnie 5400km w 10 dni. Był czas nawet na 2 noclegi pod La Salette i 3 w Lourdes.

Powodzenia :ok:

 

Czyli na pozostałe 5 dni ile zostało kilometrów?

 

Moim zdaniem musisz zdecydować, czy jedziesz na rajd i byle tylko być, czy chcesz coś zobaczyć?

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko uważam że jadąc w taką trasę powinieneś myśleć o tym żeby coś zobaczyć poza jezdnią, 5400 km trasy jak pisze NICKT to średnio 540 km dziennie przy predkości średniej czego nie da się wykręcić 80km/h to prawie 7 godzin jazdy non stop, pamietajmy że kamperkiem jak zrobimy średnią 60 km/h to już powinniśmy być szczęśliwi.

 

MVP32 jeżeli Toim głównym pilotem będzie GPS (zabierz też tradycyjne mapy) to w ustawieniach wpisz rodzaj pojazdu jako ciężarowy, wtedy prawie na 100 % unikniesz sytuacji z powyższych fotek. Jak już się zdecydujesz się na taką trasę to do każdych wyliczeń dodaj sobie 25% zapasu na przypadki losowe. Nie wiem kiedy wyjeżdżasz, termin, dzień ale wydostać się ze Śląska na A4 to w zależności od lokalizacji bazy około 1 do 2 godzin a do Zgorzelca jeszcze daleeekooo. Jak to Cię podtrzyma na duchu i wyjeżdżasz np w sobotę rano to proponuję wyjechać w piątek po pracy, do Zgorzelca doczłapiesz się po jakiś 6 godzinach przy dobrych wiatrach wtedy możesz zaparkować u mnie i przenocować w okolicy Bogatyni tj 30 km od Zgorzelca a w sobotę z rana wypoczęty może przejedziesz za dnia pozostałe 750 km ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko uważam że jadąc w taką trasę powinieneś myśleć o tym żeby coś zobaczyć poza jezdnią, 5400 km trasy jak pisze NICKT to średnio 540 km dziennie przy predkości średniej czego nie da się wykręcić 80km/h to prawie 7 godzin jazdy non stop, pamietajmy że kamperkiem jak zrobimy średnią 60 km/h to już powinniśmy być szczęśliwi.

 

MVP32 jeżeli Toim głównym pilotem będzie GPS (zabierz też tradycyjne mapy) to w ustawieniach wpisz rodzaj pojazdu jako ciężarowy, wtedy prawie na 100 % unikniesz sytuacji z powyższych fotek. Jak już się zdecydujesz się na taką trasę to do każdych wyliczeń dodaj sobie 25% zapasu na przypadki losowe. Nie wiem kiedy wyjeżdżasz, termin, dzień ale wydostać się ze Śląska na A4 to w zależności od lokalizacji bazy około 1 do 2 godzin a do Zgorzelca jeszcze daleeekooo. Jak to Cię podtrzyma na duchu i wyjeżdżasz np w sobotę rano to proponuję wyjechać w piątek po pracy, do Zgorzelca doczłapiesz się po jakiś 6 godzinach przy dobrych wiatrach wtedy możesz zaparkować u mnie i przenocować w okolicy Bogatyni tj 30 km od Zgorzelca a w sobotę z rana wypoczęty może przejedziesz za dnia pozostałe 750 km ....

 

Ta średnia wychodzi dwa razy większa bo 5 dni postoju - tak tylko można pooglądać asfalt. Brawo za propozycję spania.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem, Kolega MVP32 zakłada sobie trochę za dużo ale nie dzię mu się. Jak w wypożyczalni zabecaluje się 400 - 500 zł. za dobę to człowiek próbuje wykożystać to auto na maxa. Kolego MVP, jak wcześniej pisałem ile głów tyle pomysłów, pamiętaj że to Wasz urlop - jedziecie odpocząć. Wszyscy doradzają Ci wedle swego doświadczenia, sam wyciągniesz wnioski, lepsze lub gorsze. Powodzenia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moim zdaniem za mało czasu przeznaczyłeś na taką trasę. Tak na oko to wyjdzie Wam ponad 6000 km co na 18 dni wychodzi po ok. 340 km/dzień. To niby niewiele, ale weź po uwagę, że trzeba znaleźć camping zagospodarować, coś przegryźć, a potem zwinąć cały majdan (to niestety poważna wada kampera) i pojechać na zwiedzanie.

 

 

co masz na myśli pisząc o poważnej wadzie kampera ?? Jak majdan trzeba zwinąć ?

 

mvp32, plan dość napięty ale podróż go zweryfikuje co do Ebro to super sprawa a jęśli kiedyś będziesz chciał się wybrać do Norwegii na ryby to służę praktyczną pomocą...jest świetne miejsce dla kamperów jak i cycepek :yes: ---> http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=11150

 

 

Kampery z wypożyczalni zazwyczaj mają limit dzienny przejechanych kilometrów...zwróć na to uwagę. Super sprawą jest też tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Dnia na dzień powiększa sie moja wiedza :bravo::brawo: ...a wszystko dzięki WAM wiec znów DZIEKUJĘ!!!!:dzieki: :dzieki:

 

TURTL Propozycja noclegu naprawde bardzo atrakcyjna:) Wyjeżdżamy 11 lipca późnym popołudniem i jak już będziemy mieć zamknięty plan to odezwę się do Ciebie:)

 

DARBOCH na tybki w tamte rejony to 2013 rok ;] znów jakieś 14-18dni wyprawa ale już może czysto WĘDKARSKA :bevil:

 

Pozdrawiam

 

mvp32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.