Skocz do zawartości

Pierwszy wyjazd kamperem


mvp32

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!!!

Właśnie zapadła decyzja o wyprawie CAMPEREM po europie (18dni). Będzie to PIERWSZY RAZ Z CAMPEREM!!!:bzik: . Zwiedzane kraje: 2 połowa lipca 2012 :przyczepa:

 

POLSKA --> NIEMCY ---> FRANCJA --> HISZPANIA --> FRANCJA --> WŁOCHY --> AUSTRIA --> POLSKA

Będziemy jechać w 4 osoby i chciałbym wiedzieć czy mogę uzyskać jakieś porady odnośnie takiego wyjazdu. Może się zaopatrzyć w niezbędne rzeczy, na co uważać, o czym pamiętać itp.:niewiem:

 

 

Bardzo proszę o podzielenie się Swoimi doświadczeniami z wypraw CAMPEREM!!!!:dzieki: :dzieki: :dzieki::blagac:

Pozdrawiam i czekam;]:dzieki:

mvp32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiedz Twojej kobiecie że wyjeżdzacie i już zacznij organizować przyczepkę bagażową :niewiem:

Ona na pewno zadba o wszyskie niezbedne rzeczy :dzieki: zbędne też :serducha:

 

Żartuje! oczywiście. Napisz coś wiecej czy jedziesz swoim kamperem czy wypożyczony... rożnica jest taka że wypożyczony jest niemal pusty a Twój to jest prawdopodobnie wyposażony i to dobrze.

 

Jeździłeś już kamperem? jaką forme chcecie uprawiać? Kempingi czy noclegi na dziko?

 

Musisz podać wiecej informacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jedziemy kamperem wypożyczonym więc "PUSTYM" jak to określiłeś, to co teraz muszę do niego wsadzić żeby był dobrze zaopatrzony?:winner: . Nie jęździłem jeszcze kamperem ale mam doświadczenie z wiekszymi samochodami (osobowymi). Jeśli chodzi o noclegi to na dziko wchodzą w gre jak i noclegi w ciekawym campingu;]:biwak: . A forma aktywna wiec zwiedzanie i również połów ryb w niektórych miejscach.

 

Pozdrawiam

mvp32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc bez żadnych złośliwości.

 

Wszystko zależy od funduszy. Jeśli są spore to nie ma problemu.

 

Kilkanaście dni na taką podróż to moim zdaniem zdecydowanie za mało. Nam trasa o podobnej długości (choć zupełnie inna) zajęła 6 tygodni.

 

Wędki zostaw w domu, nie zdążysz nic złowić, na ryby jedź do Skandynawii.

 

Koniecznie zabierz dobre mapy, zarówno papierowe jak i te w nawigacji.!!!!!

 

Poszukaj trochę na forum, jest sporo "niezbędnikow" - dobierzesz spoko odpowiednie do potrzeb wyposażenie.

 

Nie zapomnij o pełnej butli gazu.

 

Pomyśl o dobrym ubezpieczeniu asistace, bo licho nie śpi. Mam nadzieję, że wypożyczony kamper ma już na stanie kamizelki odblaskowe, apteczkę itp.

 

Parę butelek dobrej polskiej wódki w lodówce to również wyposażenie obowiązkowe.!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątek i mam wrażenie że z przyczepą kempingową również nie jeździłeś. Ja zaproponowałby Ci raczej jakiś bliższy wypad tj na połódnie europy i mniej kilometrów, przy Waszej trasie zobaczycie bardzo dużo ale o odpoczynku zapomnij. Hiszpania to lekko biorąc 3000 km od naszych granic, kamperwm lecimy w trasie około 100 w porywach czyli samej jazdy masz 6 dni w obie strony jadąc 10 godzin dziennie, rozbijając to na odcinki 5-6 godzinne Twoja trasa to jazda prawie codziennie z 2-3 godzinami na zwiedzanie. Ja myślę o trasie Polska-Niemcy-Dania-Szwecja-Norwegia-Finlandia-Estonia-Łotwa-Litwa- Polska ale chyba jak będę na emeryturze :)) Chciałeś rady to masz - taka jest moja, ale ile głów tyle pomysłow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Skoro macie jechać wypożyczonym kamperem to go w miarę szybko zarezerwuj (CHYBA , ŻE JUŻ TO ZROBIŁEŚ), co do jego wyposażania i innego ekwipunku to masz dużo czasu więc szukaj , szukaj, szukaj tu i na CT . Do lipca będziecie 'UZBROJENI PO ZĘBY'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Podobną ale krótszą trasę zrobiłem w ubiegłym roku.

Przygotowania zacznij od planowania preferowanej przez Ciebie trasy oraz ewentualnych miejsc postojowych.Przy nocowaniu na dziko uwzględniłbym parkingi P+R następnie zapisz w nawigacji te punkty, a nawigację naprawdę kup jeżeli jej nie posiadasz.

Czytaj relację z podróży innych karawaningowców i tak uzbrojony w nabytą wiedzę pytaj.

Pamiętaj im większa wiedza na temat danego kraju tym mniej rozczarowania i różnego rodzaju wpadek.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury naszego forum, na zadawane pytania oczywiście odpowiemy mbudzilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć nowy Kolego.

Trochę podziwiam Twoją odwagę nie mając w Karawaningu żadnego doświadczenia. Prowadzenie kampera bo jedyne pokrewieństwo z busem.

Reszta, a przede wszystkim logistyka , opiera się na doświadczeniu.

Kilka lat jeżdżę z przyczepą i teraz mam zamiar kupić kampera, ale pierwszą podróż mam w planie objazd Polski.

Bardzo chcę poznać nasz kraj bo jeszcze tego nie zrobiłem :(

Potem południowa Skandynawia , a później może Nordkapp.

Edytowane przez Wojtek Chrysler (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku, marząc tylko o cepce pożyczyłem w 2009 roku kampera i w pięciu, bez znajomości języka pojechaliśmy trasą Polska-Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia-Norwegia-Szwecja-Polska opisaną tutaj http://www.cirrustravel.blogspot.com/2010/06/norwegia-2009.html

Auto miało 7,20 długości - 6-osobowe. Do tej pory miałem duże doświadczenie, bo robiłem 40-50tys km rocznie, ale... osobówką. Kilka razy prowadziłem dostawczaka i busa.

Bilety na promy zarezerwowałem przez Orbis i tylko to nas ograniczało czasowo. Nikt nie znał języka obcego komunikatywnie... jedynie podstawy.

Wyprawa była super i wszyscy ją mile wspominają. Miałem na kilka godzin dziennie zmiennika, w większości prowadziłem sam auto.

 

Nie wiem ile km kolega przewiduje, ale wtedy zrobiliśmy 7200km w 10 dni i był to lekki maraton, choć z dozwolonymi w Skandynawii prędkościami.

Odliczając Niemcy trasa jest do zrobienia, chyba, że chcesz zwiedzać ten kraj, a nie tylko przejechać autostradami do Francji to gorzej... We Francji polecam zjechać z płatnych dróg i zacząć zwiedzać. Kto wie, może gdzieś się spotkamy po drodze ;)

http://www.cirrustravel.blogspot.com/2011/08/europa-2012.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwy krajów nic nie mówią o prawdziwym celu i przebiegu podróży.

 

Proponuję zacząć od nakreślenia po co jedziecie i jakie konkretne miejsca chcecie zobaczyć. Na taką pętlę czasu jest bardzo mało i na miejscu nie będzie chwili do stracenia na wyszukiwanie atrakcji.

Jeśli nie zaplanujesz miejsc do zwiedzenia i odpowiednio dobranych do tych miejsc kempingów, to się zdziwisz. Np. jesteś już prawie w Rzymie, chcesz zajechać gdzieś rozsądnie blisko centrum, przespać się do rana i po śniadanku pozwiedzać, a tu ... kamperem nie wolno tu gdzie chciałeś. Jesteś zmęczony po podróży, kilkanaście godzin za kółkiem, rano masz zwiedzić bazylikę, a tu nie masz gdzie spać. Jedziesz na kemping, który okazuje się 20 km za miastem. Rano wstajesz niedospany, bo zmarnowałeś dwie godziny w nocy, a tu ... korek jak cholera w stronę miasta. Na zwykłej drodze nagle okazuje się, że do Rzymu jadą dwa pasy, a w przeciwnym kierunku jeden. Jak to możliwe, skoro pasy są w sumie tylko dwa - możliwe (po południu jest odwrotnie). Tracisz kolejne godziny na dojazd np. autobusem, bo kampera nie ma gdzie postawić. Albo przeciskasz się kamperem, stawiasz na przedmieściach na parkingu koło bloków mieszkalnych (są takie - stałem osobówką) i komunikacją miejską do zatłoczonego centrum.

 

Przy tak małej ilości czasu nie widze możliwości zwiedzania spontanicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważam ten pomysł za mocno "szalony" z powodu małej ilości czasu na jego realizację. Poza tym stosunek całkowitych kosztów tej wyprawy do ilości dni będzie bardzo niekorzystny. Zasada jest taka " im dalsza podróż tym dłuższy czas na wyprawę" . Mam mało czasu to jadę na urlop bliżej i odwrotnie. W każdym przypadku należy starannie policzyć koszty wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady!! Pomysł na wyprawe może i odważny i szalony ale o to właśnie chodzi;] jest jeszcze Ppół roku do wyprawy wiec czas przygotowań nie jest aż taki mały.

Może trochę bardziej opiszę cele wyprawy:

 

Wyruszamy z Polski do Niemiec do miejscowości SAARBRUCKEN (tuż przy francuskiej granicy) 12-14h jazdy;] gdzie będziemy odwiedzać "rodzinkę". Następnie jedziemy do FRANCJI pod Paryż na weselicho;] wiec po weselu następnego dnia zwiedzanie bardzo podstawowe Paryża(bagietka i wino pod wierzą EIFFLA). Następny punkt wyprawy to BORDEAUX(tylko przejazdem wiec jeden dzień spędzony w okolicach miasta). Następnie wybrzeżem do HISZPANI gdzie jeszcze jakaś przypadkowa kąpiel w morzu a następnie cel RZEKA EBRO i polowanie na SUMY (realna szansa na złapanie ryby o masie 100kg!!!!!!) tam spędzamy 3 dni. Nastepnie przejedziemy przez Barcelonę i dalej wybrzeżem do FRANCJI w okolice CANNES gdzie chcemy spędzić również 2-3 dni. Następnie WŁOCHY i pizza w BOLOGNI, obowiązkowy punkt to VENEZIA. Po tych atrakcjach kierunek Polska ale po drodze jeszcze mamy WIEDEŃ więc można się przespacerować po wiedniu dniem lub nocą:) .

ŁĄCZNA DŁUGOŚĆ TRASY TO : 5200 km ale oczywiście to tylko plan i wiadomo że w rzeczywistości może byc tylko wiecej haha

 

Wyprawa ma być bardzo aktywna i na taką się nastawiamy. Nasz juz wypożyczony CAMPER nie przekracza 6m więc możemy parkować na miejscach dla samochodów osobowych.(JEŚLI SIĘ MYLĘ PROSZE O PODPOWIEDZ:) )

Proszę o podpowiedz co jest niezbędne w kamperze poza butlą z gazem, narzędziami, kamizelkami itp.

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze rady oraz może pytania odnośnie naszej SZALONEJ WYPRAWY PO EUROPIE

 

mvp32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.