Skocz do zawartości

Lampa gazowa.


Bodek1968

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem lampę gazową na butlę i zastanawiam się na jak długo starczy włóknina.Poza tym czy ona musi tak wisieć-jak sflaczała?Pod i nad palnikiem są 2 kryzy na których jest zaciągnięta sznurkiem.W takim stanie ją odebrałem.Czy to tak ma być?Jeszcze jej nie odpalałem bo jakoś tak rachitycznie mi to wygląda.W poprzedniej przyczepie miałem oświetlenie gazowe na stałe i nie przypominam sobie,żeby tam była taka włóknina.Co Wy na to?

post-19753-imported-6a5aa6b7-d5b6-4f2f-8e30-b8849293d54c_thumb.jpg

post-19753-imported-7680e433-c51a-44bb-8925-d76bf3824c78_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak tylko wygląda "rachitycznie". Rozumiem, że pierwsze zdjęcie pokazuje zsuniętą koszulkę - musi być zawiązana wokół wcięć na trzpieniu i w miarę wyrównana. Po zapaleniu lampy pierwszy raz koszulka skurczy się i stanie sie biała i krucha. Tak, że wtedy już nie można zbyt mocno jej wstrząsać (choć z drugiej strony aż tak bardzo krucha to nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; Bodek 1968, Akubit i Tomii mają rację po pierwszym odpaleniu ta włóknina się uformuje,używałem takiej lampy w latach ..80.Przy odpowiednim " traktowaniu" posłuży kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam chciałbym odgrzać ten temat ...

 

zniszczyła mi się oryginalny żarnik w lampie gazowej i chciałbym założyć (oczywiście po przeróbce) żarnik od lampy gazowej na butle ...

czy mieliście już takie doświadczenia ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten temat -znaczy ,że zmieniłem milion siatek i dałem sobie spokój orginalne netz"e są trudne do dostania i bardzo nie trwałe a adaptacja takiego z nakładki na butle nie za bardzo się udaje lepiej kupić latarkę diodową ładowaną na12/220V i solarycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam lampy gazowej od 81 roku (wtedy kupiłem w "Składnicy Harcerskiej" ).

Ostatnią koszulkę (żarnik) założyłem 9 lat temu,butlę napelniam przynajmniej raz w roku(2,5 kg).

W PRZEDSIONKU można używać,o ile nie jest całkiem zamknięty,w przyczepie nie radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzałem już takie bądź podobne wkłady do lampek gazowych CADAC

Koszt kompletu 3 sztuk - 12 zł

 

Żarnik po spaleniu jest nie do ruszenia bo jest zbyt kruchy - ponadto trochę się odkształca zaraz po zapaleniu i taki kształt już zostaje.

Nowe posiadają sznurki za pomocą których się je mocuje

 

Postaraj się zrobić jak największą kulę z siatki i możesz odpalać :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak GAJOWY używałem takiej lampki jeszcze ze składnicy harcerskiej. Miałem ich dwie, jedna potłukła się, a druga ma obecnie pęknięte szkło (mam ją po starszym bracie) ale nadal świeci z butlą 2 kg.

Jednak postanowiłem iść z duchem czasu i nabyłem taką na naboje - kartusze. Nie ma się czego obawiać zwłaszcza że Jark oferuje dobrą cenę za trzy sztuki.

Ja używam ją przed namiotem gdy w gwiaździstą noc sączę :ok::ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.