Skocz do zawartości

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    Nie pokazuj więcej tej informacji

Zdjęcie

Wymiana reduktora gazowego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
80 odpowiedzi w tym temacie

#76 jacekzoo

jacekzoo

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3517 postów
  • Telefon:Zawsze przy sobie :)
  • SkądJelcz Laskowice
  • Sprzęt:Przyczepa
  • Model:Hobby 495 UFe Excellent Easy 02' 1300DMC
  • Holownik:C4 Grand Picasso 2.0HDI 150KM, ''16r., DMC 2250 na haku 1700

Napisano wczoraj, 14:14

Ja mam butle 5kg i ma inny gwint, do reduktora konieczny jest adapter https://goo.gl/images/YFeKse
Lepiej stracić sekunę z życia, niż życie w sekundę.

#77 ANZO

ANZO

Nowy

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 40 postów
  • SkądKujawsko-Pomorskie
  • Model:HOBBY classic 420
  • Holownik:opel meriva 1.7CDTI

Napisano wczoraj, 14:29

Witam

Ja mam taką 5 kg.

Gwint jest taki sam jak w 11kg.

8739.jpg

#78 chris_66

chris_66

Maniak karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2759 postów
  • Skądwarszawa

Napisano wczoraj, 19:02

Czyli butle 11kg i 5kg mają inne zawory/krocce ?, dopytuje bo ja nie bardzo gazowy jestem ;)

są dwa podstawowe gwinty w polsce (mały i duży plus klik) , i chyba cztery podstawowe duże w europie - temat dosyć obszerny 

Yossarian ani razu nie przyszedł pomóc przy budowie, za to później, gdy klub już ukończono, przychodził bardzo często......................................... i Yossariana przepełniało uczucie niekłamanej dumy, ilekroć spojrzał na nią i pomyślał, że nawet nie kiwnął palcem przy jej wznoszeniu.

#79 adaml61

adaml61

Miłośnik karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 256 postów
  • SkądDrezdenko
  • Model:swift challanger 470SE/2 ,Hymer Eriba Nowa
  • Holownik:kilka

Napisano wczoraj, 19:25

5 z dużym gwintem napełnianie ciśnieniowe , tylko w punkcie  napełniania ,z małym zaworem napełnić można samemu z dużej ,jak się wie jak . Są dostępne reduktory z małym gwintem ,nawet widziałem w obi ,ja używam adapter ,zawsze można podpiąć dużą .

#80 danielpoz

danielpoz

Weteran karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 989 postów
  • SkądPoznań/Swarzędz
  • Model:ADRIA Optima 4270 TD
  • Holownik:Ford Expedition

Napisano wczoraj, 21:02

5 z dużym gwintem napełnianie ciśnieniowe , tylko w punkcie  napełniania ,z małym zaworem napełnić można samemu z dużej ,jak się wie jak . Są dostępne reduktory z małym gwintem ,nawet widziałem w obi ,ja używam adapter ,zawsze można podpiąć dużą .

Wszystkie napełnisz domowym sposobem.

#81 Kristofer

Kristofer

Ekspert karawaningu

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8666 postów
  • Telefon:Jest
  • SkądLubelskie
  • Model:Specjalny II
  • Holownik:Stary ale żwawy.

Napisano wczoraj, 21:30

Czyli jednak sprawa do końca nie jest jasna

Jak to nie jest, jak jest. ;) Wyjaśniła się już całkowicie sprawa uszczelki (dlaczego jest na Twoim reduktorze).
Poza tym, jak wielokrotnie napisano, Twój reduktor jest do wymiany!
Wszystko jest opisane w wielu tematach, np.:
http://forum.karawan...owego/?p=239188
http://forum.karawan...i-być/?p=471267

Jak napisał Piotrek i Adam (posty #70 i #72), reduktor ma uszczelkę fabrycznie, co oznacza, że nie nadaje się do butli mających homologację w Polsce, a chyba o takich butlach tu rozmawiamy i takie też miałeś na myśli, zadając swoje pytanie.
Jeszcze raz podkreślam: uszczelki na wyjściu reduktora być nie może! Jest tylko na wejściu do butli.

Wspomniane w temacie adaptery/redukcje są legalne i służą jedynie dopasowaniu wyjścia butli do podłączanego urządzenia.
Oczywiście parametry łączonych ze sobą urządzeń muszą być zgodne (rodzaj, przepływ, ciśnienie gazu).
Pojemność butli każdy może sobie wybrać indywidualnie do potrzeb, a jak napisał Krzysztof (post #78) mamy w Polsce zatwierdzone (w tym przypadku) dwa rodzaje podłączeń gwintowanych i jedno typu "Quick On"

W butlach gazowych do 5kg (włącznie) jest podłączenie tego typu (butla 3/8"L / reduktor 3/8"LH):

1.jpg

W butlach pow. 5 kg, czyli na ogół tych 11 kg jest takie (butla W21,8"L / reduktor W21,8"LH):

2.jpg

W butlach 8 kg i 10 kg ("Nano", "DOM Light" - z wyłączeniem 11 kg "AmeriGas") jest przyłącze takie ("Quick On" fi 27 mm):

3.jpg

PS

W żadnym razie, nie propagujemy na forum jakiejkolwiek partyzantki domowymi metodami w kwestii przelewania/napełniania butli innych, niż dopuszczone do użytku w Polsce.
Nie mam wiedzy na temat, czy punkty napełniania gazem, mogą legalnie napełnić butlę, która w Polsce nie posiada homologacji, a jeśli tak, to czy nie jest to związane z jej dodatkowymi badaniami i wydaniem odpowiedniej homologacji, nabicia na butlę oznakowania, pomalowania jej na konkretny kolor itd. No i wreszcie, czy taka operacja byłaby w jakikolwiek sposób opłacalna finansowo.
Nie powinniśmy pisać tu o tym, co ktoś robi na własną rękę, niezgodnie z obowiązującymi zasadami/przepisami i na własną odpowiedzialność. :nono:
IMHO

Użytkownik szary11 edytował ten post wczoraj, 22:00

Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów!  :foch:   

Oczekujesz pomocy? Używaj poprawnej pisowni. Popieraj akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Zezwalam na kopiowanie bez pytania mnie o zgodę, powyższego tekstu, dotyczącego poprawnej pisowni i umieszczanie go w sygnaturze własnego profilu.

"Inteligencja, to zdolność, przy pomocy której pojmujemy ostatecznie, że wszystko jest niepojęte"  ;) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych