Skocz do zawartości

Wymiana reduktora gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

Też znalazłem taki po Twojej odpowiedzi tylko chciałem uniknąć wielu łączeń tzn. potencjalnych nieszczelności. Jednak jeśli nie ma innej możliwości to zamiast reduktora z dwoma wyjściami zastosuje właśnie taki trójnik. Rozumiem ,że wystarczy mi jeden reduktor przed trójnikiem? Pytam bo mam małą (niską) bakistę i wchodzi tylko 5kg butla więc razem z kolankiem-przejściówką na wyjście butli 11kg nie zostaje dużo miejsca nad nią i nie chce komplikować niepotrzebnie instalacji. Jeszcze jedno, czym różni się reduktor turystyczny od karawaningowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tym przypadku jeden reduktor, ponieważ trójnik dokręcasz na wyjściu reduktora.

Czym różnią się różne wykonania reduktorów, tego nie wiem, mogę się domyślać. Trzeba by było spytać producenta, jednak przypuszczam, że wskazane jest używanie dedykowanych do konkretnych zastosowań (o czym mówi wiele instrukcji sprzętów gazowych, np. Trumy) oraz konkretne piktogramy w instrukcjach i ew. na reduktorach (np. przemysłowy, domowy, turystyczny, karawaningowy itd.):

 

post-8228-0-41644800-1486677698_thumb.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko wskaźnik ilości gazu w butli, można kupić osobno bo jest ale razem z reduktorem i z tym moje pytanie mam reduktor 50br a z wskaźnikiem są 37br mogę taki założyć czy nie bardzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem :hmm:

"wskaźnik ilości gazu w butli, można kupić osobno bo jest ale razem z reduktorem" - czy to jest pytanie, czy twierdzenie :niewiem:

Jeśli pytanie, to nie wiem, czy manometr można kupić osobno, a nawet jeśli, to jak chciałbyś go "przykręcić" do posiadanego reduktora?

Można oczywiście kupić kompletny reduktor karawaningowy dla ciśnienia 50mbar, zespolony z manometrem (są w odpowiednich sklepach oraz na popularnym All...).

Manometr zamontowany przy reduktorze 37, czy 50 mbar będzie identyczny, ponieważ nie jest na jego wyjściu, tylko na wejściu, więc pokazuje ciśnienie gazu w butli, a to będzie takie samo, bez względu na zamontowany reduktor.

PS

Manometr nie jest wskaźnikiem ilości gazu w butli :nono:  (patrz post #25)

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem :hmm:

"wskaźnik ilości gazu w butli, można kupić osobno bo jest ale razem z reduktorem" - czy to jest pytanie, czy twierdzenie :niewiem:

Jeśli pytanie, to nie wiem, czy manometr można kupić osobno, a nawet jeśli, to jak chciałbyś go "przykręcić" do posiadanego reduktora?

Można oczywiście kupić kompletny reduktor karawaningowy dla ciśnienia 50mbar, zespolony z manometrem (są w odpowiednich sklepach oraz na popularnym All...).

Manometr zamontowany przy reduktorze 37, czy 50 mbar będzie identyczny, ponieważ nie jest na jego wyjściu, tylko na wejściu, więc pokazuje ciśnienie gazu w butli, a to będzie takie samo, bez względu na zamontowany reduktor.

PS

Manometr nie jest wskaźnikiem ilości gazu w butli :nono:  (patrz post #25)

OK to ze nie jest wskaźnikiem gazu tylko ciśnieniem wiem i może odpowiedzieć na pytanie w prosty sposób jak było zadane pytanie czyli ;

-czy można kupić wskażnik osobno ?

-czy może mi częściej reduktor zadziałać przy 37mbar niż 50mbar bo może ktoś tak zrobił i to było / nie złe /

to zamiast to szuka więcej pytań niż zadałem 

TEMAT NIE AKTUALNY ZNALAZŁEM ODPOWIEDNI PRZEDMIOT 

Edytowane przez stano (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to ze nie jest wskaźnikiem gazu tylko ciśnieniem wiem i może odpowiedzieć na pytanie w prosty sposób jak było zadane pytanie czyli ;

-czy można kupić wskażnik osobno ?

-czy może mi częściej reduktor zadziałać przy 37mbar niż 50mbar bo może ktoś tak zrobił i to było / nie złe /

to zamiast to szuka więcej pytań niż zadałem 

TEMAT NIE AKTUALNY ZNALAZŁEM ODPOWIEDNI PRZEDMIOT 

Aż dziwi mnie to, że Kristofer wcześniej Ci odpowiadał. W swojej stopce ma odpowiedni wpis.

Nie dziwi mnie natomiast to, że chyba mu się znudziło. Ja również nie rozumiem Twojej "polszczyzny".

 

"-czy może mi częściej reduktor zadziałać przy 37mbar niż 50mbar bo może ktoś tak zrobił i to było / nie złe /"

 

Każdy będzie działał nawet 100mBar - może takie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwi mnie to, że Kristofer wcześniej Ci odpowiadał. W swojej stopce ma odpowiedni wpis.

Nie dziwi mnie natomiast to, że chyba mu się znudziło. Ja również nie rozumiem Twojej "polszczyzny".

 

Dokładnie - masz rację, a najlepsze jest to, że teraz sam się sobie dziwię :oslabiony:

Myślałem, że to może jednorazowy przypadek, ale po kolejnym poscie (#35) widzę, że szkoda marnować czas :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę się podłączyć do tematu. Kupiłem butle w OBI tgz. lekką na reduktor QUICK ON.  W instrukcji tego reduktora wyraźnie pisze iż nie może być on użytkowany w pojazdach kempingowych  :hmm: . A dla czego skoro ciśnienie daje właściwe , wszystko jest szczelne , proszę o rozjaśnienie , może ktoś wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podłączyć do tematu. Kupiłem butle w OBI tgz. lekką na reduktor QUICK ON. W instrukcji tego reduktora wyraźnie pisze iż nie może być on użytkowany w pojazdach kempingowych :hmm: . A dla czego skoro ciśnienie daje właściwe , wszystko jest szczelne , proszę o rozjaśnienie , może ktoś wie.

Bo ten reduktor nadaje się do zastosowania w domu. Kup kamperfit który się przykręca do reduktora, który masz w przyczepie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.