Skocz do zawartości

Wymiana reduktora gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę i tak robił zamówienie na igaz.pl na akcesoria podłączeniowe do grilla więc od razu zamówię ten:

http://igaz.pl/index.php?p617,reduktor-gok-en61-50-mbar-cemping

 

Dzięki za pomoc!

 

 

PS

Gryzło mnie to strasznie i musiałem się zagłębić w temat.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Ja mam ten trójnik gazowy:

 

http://www.go-market.pl/Czesci_do_przyczep_-_Kempingowych/Gaz_-_Adaptery__Redukcje__Inne/FR310/802,ga15,Dwojnik_do_gazu_z_zaworami_-_09_706_00,ck,products.xml

 

Jest nakręcony na reduktor. Do jednego z wyjść podłączona cepka a do drugiego wężyk 5mb który na zewnątrz zasila kuchenkę ale można podłączyć dowolne urządzenie.

 

Polecam rozwiazanie bo proste, tanie, niezależne od reduktora (jak by się np popsuł).

 

 

P.S.

Krzysiek, masz rację, pisalem tylko na tym forum co go już nie ma ;).

 

pisane z telefonu -mogą być błędy, przepraszam

 

Mam pytanie - a czy można ten dwójnik nakręcić na butle, a dopiero potem dać reduktor z wężem do przyczepy i drugi reduktor z wężem np. do kuchenki zewnętrznej? Pasowałoby mi takie rozwiązanie.

post-29286-0-94604200-1515287686.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuję dwóch reduktorów, nie znam się na tym.Kupiłem dodatkową kuchenkę na zewnątrz i chciałem to jakoś połączyć w jedną całość.Chciałem mieć możliwość korzystania z tej kuchenki jak zajdzie taka potrzeba, a jednocześnie mieć podłączoną budkę normalnie, czyli lodówkę i kuchenkę.Myślałem, że z jednego reduktora może iść za mało gazu na lodówkę oraz kuchenkę na zewnątrz.

Ale jak kupię ten dwójnik to czy będę mógł to jakoś sklecić w całość żeby używać tak lodówki jak i kuchenki na zewnątrz, choćby z jednym reduktorem? Czy to się da połączyć bez dodatkowych kształtek? Wąż dokupiłem dłuższy bo 5 metrowy, mam, nadzieję, że nie będzie za długi.

Kupiłem taką kuchenkę:

 

 

post-29286-0-10112600-1515338906_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeczytaj dosłownie kilka postów wyżej... pisaliśmy co dokładnie potrzeba.

 

 

Do butli reduktor, za reduktorem dwójnik, a dalej to już tylko węże.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ani nie ziębi , ani nie parzy tak ten reduktor z zestawu i to czy jest przystosowany do karawaningu.Reduktor z kuchenki  i tak poszedłby w kąt skoro najpierw musiałbym wkręcić w butlę reduktor podstawowy, a kuchenka i tak jest do użytku zewnętrznego. Chodzi mi o to żeby w sensowny i bezpieczny sposób połączyć się z butlą w bakiście. 

Z tego co widzę to nie mogę najpierw wkręcić reduktora do butli i do niego potem dwójnik, bo nie ma takiej możliwości.Mam chyba zwykły reduktor w budzie do mocowania na nim tylko węża , więc nie wkręcę w niego dwójnika stąd pomysł żeby na butlę nakręcić dwójnik, a dopiero potem do niego dwa reduktory, osobno na  budę - skoro już go mam, oraz drugi reduktor z zestawu kuchenki. Przecież najtaniej by było dokupić jakąś redukcję żeby połączyć najpierw dwójnik z  butlą, a potem dopiero dwa reduktory.Sam już nie wiem.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój przyczepowy reduktor posiada przepływ na poziomie 1,5 kg/h, to nie musisz się martwić wydajnością - sprawdź (oznaczenie na reduktorze "Mg").
Sprawdź też, jakie ciśnienie robocze posiada kuchenka, którą zakupiłeś - wartość "domowa", to 37 mbar, natomiast "karawaningowa" 30 mbar
Wszelkie zawory i ewentualne rozgałęzienia, złączki itp., najlepiej montować już po stronie niskiego ciśnienia (po reduktorze).
Gdybyś jednak decydował się na takie rozwiązanie, to upewnij się na podstawie parametrów technicznych zaworu, że wytrzymuje on z dużym naddatkiem ciśnienie gazu w butli (jest zmienne i zależne chociażby od temperatury).
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyczepowy ma przepływ 1,5 kg/h. Tylko , że nic z nim zrobić nie mogę, bo ma końcówkę na wąż, a nie gwintowaną. Kuchenka na 100% ma 37 mbar, bo to zwykły badziew, chyba domowy.

post-29286-0-85012300-1515368059_thumb.jpg

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyczepowy ma przepływ 1,5 kg/h. Tylko , że nic z nim zrobić nie mogę, bo ma końcówkę na wąż, a nie gwintowaną. Kuchenka na 100% ma 37 mbar, bo to zwykły badziew, chyba domowy.

Weź to wymień. Wąż także

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.