Skocz do zawartości

Wymiana reduktora gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

Należy rozebrać quicka i wyjąć z niego taką "fasolkę" stalową, to jest zawór zwrotny.

Potem jak juz jest przerobiony to przelewasz gaz jak do każdej innej.

Jak kupisz drugi adaprter to możesz i propan z Nano czy DomLight przelewać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, strus251 napisał:

Należy rozebrać quicka i wyjąć z niego taką "fasolkę" stalową, to jest zawór zwrotny.

Potem jak juz jest przerobiony to przelewasz gaz jak do każdej innej.

Jak kupisz drugi adaprter to możesz i propan z Nano czy DomLight przelewać.

 

Dziękuję bardzo! Pisząc adapter masz na myśli reduktor? Mam dwa reduktory Quick, jeden typowy amerigas, drugi angielski Quick, wygląda inaczej ale pasuje do polskiej nano również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pisząc adapter mam na mysli quick on nr 513 (na niego można nakręcić dowolny reduktor bo zakończony jest gwintem jak butla 11kg):

 

https://www.igaz.pl/index.php?p4,adapter-quick-on-27-mm-typ-513

 

 

Reduktora nie przerobisz tak aby działał wstecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Ciekawe czy tam gdzie jeszcze zgadzają się dobić gaz lpg nie będą kręcić nosem jak przyjadę tylko z reduktorem po tuningu. Muszę tak czy inaczej zarobić metr węża do reduktora Quick z końcówką tak jak ma wyjście butla 11kg na reduktor. Adapter z linku z pewnością rozwiązałby potrzebę węża jeśli w nim nie ma zaworu zwrotnego,a podejrzewam że go nie ma.

Szczerze mówiąc nigdy nie przelewałem gazu. Jeśli mogę łopatologicznie:

Wyciągam zawór z Quick'a, zakładam na nano, wąż na Quick nakręcony na butlę 11kg bez reduktora, stalowa do góry dnem i to wszystko. Jeśli chciałbym dobić na stacji LPG wystarczy adapter prosto na nano i to wszystko. 

Dobrze rozumuję? 

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stacji LPG gazu Ci nie dobiją ;). Muszisz jechac na sieciówkę i sam sobie zatankowac do wcześniej przygotowanej butli (przerobiona 513 z redukcja do tankowania LPG, do dostania tez w igaz czy allegro).

 

Pamietaj tylko ze Quick-on to rodzaj złącza a nie nazwa reduktora czy adaprera. 

Redutora nie przerobisz, a adapter wymaga własnie wyciągnięcia tej fasolki. 

4 minuty temu, mundek28 napisał:

A czy można jakoś obrazowo opisać to wyjęcie "fasolki" z tego adaptera?

Tak obrazowo to rozkręca się go (ta część z gwintem) i wyjmuje z środka. 

Z tym że akurat to znam tylko z opowieści kolegi-praktyka (przynaję się bez bicia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem, adapter 513 bez fasoli+ Reduktor i tankujemy. Zestaw wróci się po kilku tankowaniach niż wymieniać, obsługa butli też kosztuje, myślę cena gazu+15pln

 

Ale masz pewność że to działa? ?

Screenshot_2019-04-14-22-23-25-994_com.opera.browser.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, danielpoz napisał:

Cenowo nic nie ugrasz ale masz większe możliwości napełnienia butli. 

Ok, to jest olbrzymi plus. Z tym że chce kliknąć kup teraz, ale kolega strus zasiał mi "fasolkę" że to z opowieści zna i teraz nie wiem czy ktoś to przerabiał i na pewno to działa. Adapter - zawór zwrotny + redukcja do tankowania.

To mimo wszystko ponad 150pln

Edytowane przez Skalniak71 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że znam z opiwiesci nie znaczy że takiego przerobionego adaptera 513 nie widziałem ;). Bo widziałem :).

Coś ty się uparł z tym reduktorem?? ;)

Dobrze że linkujesz to co chcesz.

Kupuj jak podałeś liniki i będzie git ;).

 

P.S.

Pamiętaj, że redutor to reduktor, adapter to adapter (w tym przypadku 513) a redukcja to redukcja (w tym przypadku do tankwania LPG) a nie reduktor  jak napisałeś.

Wiem czepiam się ale ważne aby nie mylić pojęć bo potem można się pogubić w tym o czym piszemy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.