Skocz do zawartości

Wymiana reduktora gazowego


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zamieściłaś zdjęć obecnego przyłącza, więc praktycznie nie wiadomo dokładnie, co i jak.
Być może :hmm: między rurką metalową instalacji, a reduktorem będzie potrzebny wężyk tego typu:
http://goliat.com.pl/waz-gazu-40-cm-1-4-na-rurke-8-mm-zimowy-30-c,3,5232,4274
http://goliat.com.pl/waz-gazu-40-cm-1-4-na-rurke-10-mm-zimowy-30-c,3,5232,4254
Musisz ustalić, jaką masz metalową rurkę - 8, czy 10 mm, aby dobrać odpowiedni wężyk.

5a6fa1b655d14_Podczeniagazoweprzyczepy.thumb.jpg.cd74cd18bc80921f974a8b11f6d8d6f5.jpg

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł do mnie nowy reduktor, bo stary chyba był już zbyt wiekowy.Co mnie zdziwiło, to nabita jest na nim data 2018 r. To jak to jest w końcu, czy nabijają na tym datę produkcji, czy datę  do kiedy powinien być używany? Wcześniej gdzieś tu czytałem, że nabita data to okres do kiedy może być taki reduktor używany.Sam już nie wiem. Dotarł również podwójny zawór, który chcę wykorzystać do podłączenia dodatkowej kuchenki na zewnątrz. Nie myślałem, że to takie maleństwo, obawiałem się , że będzie to duża rzecz i mogę mieć problemy z zamknięciem bakisty.Okazuje się, że to mała pierdółka, wielkości zapalniczki :D

 

WP_20180205_16_04_24_Pro[1].jpg

WP_20180205_16_05_09_Pro[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kalapan napisał:

Co mnie zdziwiło, to nabita jest na nim data 2018 r. To jak to jest w końcu, czy nabijają na tym datę produkcji, czy datę  do kiedy powinien być używany?

... datę produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to właśnie sprawdziłem przed wymianą ( zakupem ) że połączenie elastyczne butla-instalacja sztywna przyczepy ma 40cm i z jednej strony gwint do reduktora (1/4LH) a z drugiej wydaje mi się że to złączka typu RVS8... ale czy na pewno?

 

979b8316e8287e62e685c3e1506cc81f.jpg

 

Jeśli kupię nowy wąż, np. TAKI to czy od nowa muszę zarabiać końcówkę na przewodzie twardym? Czy mogę wykorzystać nakrętkę która jest już na nim?

 

Ponadto zrobiłem zdjęcie oznaczenia węża:

93a4c871658602bf960b6d7cbb6ae7ce.jpg

 

Czy ktoś jest w stanie zweryfikować czy wymieniać czy nie? Niestety nie wiem kiedy ostatnio był zmieniany :-(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ten https://www.igaz.pl/index.php?p826,waz-1-4-l-zw

Jak się nie mylę to reduktor ma wyjście 1/4LH

 

Edit: tu masz opis reduktora karawaningowego .

 

https://www.igaz.pl/index.php?p210,reduktor-gok-en61-30-mbar-cemping

 Ale mogę się mylić. Najlepiej pomieżyć lub podojechać do sklepu i zobaczą.

 

Rvs masz przy przyczepie.

 

 

 

 

 

 

 

5c645c3beb687d048d6cb3866a422eea.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że już sam nie wiem. przy reduktorze na pewno jest 1/4 LH

ciężko mi powiedzieć co masz od strony przyczepy. Na pewno zewnetrzny potrzebujesz

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, mialem takie samo przylacze i opisalem jak to zrobilem u siebie: Jak przerobiłem duńską instalację gazową w hobby 440 z 2004 roku

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http://www.forum.karawaning.pl/applications/tapatalk/index.php?/topic/25575-Jak-przerobi%C5%82em-du%C5%84sk%C4%85-instalacj%C4%99-gazow%C4%85-w-hobby-440-z-2004-roku&share_tid=25575&share_fid=62777&share_type=t


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przewód który znalazłem i wkleiłem linka kilka postów wyżej będzie odpowiedni ;-)

Dokładnie planowałem tak samo zrobić jak Ty, ale wolałem się upewnić bo aż tak na sprawach gazowych się nie znam :-(

Ten smar jest rzeczywiście niezbędny? Jak z testem szczelności ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie zamierzam wymienić u siebie wszytko od połączenia z instalacją przyczepy po butlę. Główny "problem mam z reduktorem bo nie mam w schowku naklejki z wartością ciśnienia. Cepka to angielka (sprite super). Kupić 30mbar czy szukać oznaczeń na lodówce, piecu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić 30mbar czy szukać oznaczeń na lodówce, piecu...?


Koniecznie sprawdź, nigdy w ciemno!

A pomysł wymiany bardzo popieram!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie wracając do butli i ich napełniania.

Posiadam butlę kompozytową (a'la BP Light) wielkości stalowej 11kg oraz nano 8kg. W mojej okolicy jest olbrzymi problem ze zdobyciem na wymianę nano. Nie mówiąc już, że jechałem specjalnie osobówką 30km przed wyjazdem i telefonicznie rezerwowałem butlę na wymianę. 

Nano i druga kompozytowa angielska pasują na tym samym reduktorze, chciałbym zachować obie i nie wracać do stali. 

W jaki sposób można nabić Quick'a? Obojętny gaz, wolałbym propan, ale może być P-B. Byle został kompozyt, 11kg stalową posiadam ale nie wiem jak zrobić "transfer" gazu. Proszę nie pisać o aspektach prawnych, jesteśmy prawnie zacofanym krajem co już to ktoś wcześniej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.