Skocz do zawartości

Vlub lub bus, ekonomiczny i nieawaryjny do ciągniecia przyczepy


terenowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już temat się odświeżył to pokażę wam auto które będzie moim następnym i nawet pasuje do tego tematu (tylko dla mnie w benzynie, bo nienawidzę diesli) . Jednak może kogoś też zainteresuje np diesel: mitsubishi grandis- silnik VW 136 koni, na haku w dieslu 2000kg, dmc z tego co pamiętam 2350kg, 6-7 osobowy, a więc możliwości spore. Jedyny mankament, że auto mało popularne w polsce i drogawe graty, ale za to oryginalny pojazd....Dla mnie na minus diesel VW, ale dla kogoś może być to spory plus... http://otomoto.pl/mi...-C27288049.html

post-7469-0-70903800-1360780551_thumb.jpg

post-7469-0-25921900-1360780564_thumb.jpg

post-7469-0-08620800-1360780662_thumb.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodzio auto pali cały czas tyle co na początku, czyli 14 w trasie (120 - 130 km/h). 16 - 17 jak kręcę się po okolicy. Z przyczepą, na trasie Polska - Chorwacja - Niemcy - Polska średnio wyszło 25 litrów gazu na 100 km (przyczepa 1500 kg, 250 cm szerokości). Co ważne, nie czuję różnicy między jazda na benzynie i na gazie. Chodzi dokładnie tak samo - bezproblemowo. Z auta jestem bardzo zadowolony, a szczególnie z jego bagażnikowych możliwości. Często przewożę takie rzeczy jak 2 fotele, taczki, 3 metrowej długości przedmioty (deski, panele, rury). Ważne jest to, że środkiem podłoga jest wolna i można włożyć dużo 3 metrowych przedmiotów. Ostatnio wiozłem tak 15 paczek szerokich paneli sufitowych 270 cm długości i 4 role wełny mineralnej. W innym aucie byłoby to niemożliwe - tylko w busach. Tego mi wcześniej brakowało. No i napęd na 4 koła. Podjazd do domu na górce to ponad 16% pochylenia, a auto świetnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem czy mega wątek nie zostanie odświeżony? Bo szykują się zmiany w parku maszynowy. Przyznam, że propozycja pierzstego z tym Mitsubishi jest bardzo ciekawa. Kto wie, czy to nie będzie jedno z dwóch aut w mojej rodzinie (drugie musi się nie łapać na via-toola). Pierzasty, powiedz jeszcze, czy nowe silniki benzynowe są lepsze od tych starych 2.4 GDi o których czytałem wiele złego? A diesle VW, o których piszesz, to są z grupy Volkswagena? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że piszemy o grandisie? W grandisie, diesel jest prosto z vw (136 koni)  (niezbyt przychylne opinie o tym silniku, choć niektórzy chwalą- tam są podobno problemy z głowicami), natomiast 2,4 to nie jest już jednostka Gdi (z bezpośrednim wtryskiem), a Mivec czyli coś jak V-tec w Hondach - zmienne fazy rozrządu- stosowany np w Outlanderach 1 gen. Na forum MM piszą, że w przeciwieństwie do Gdi , Mivec dobrze znosi gaz.



.tylko benzyniaka, w Polsce trudno trafić, jest ich 5 na krzyż w ogłoszeniach...Sporo jest w ogłoszeniach w Niderlandii, ale znów spora akcyza za silnik powyżej 2 litrów.

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.