Skocz do zawartości

"Policjanci wczoraj i dziś"


NICKT

Rekomendowane odpowiedzi

24 lata praktyki na przewozach międzynarodowych. We Francji w ośrodku szkolenia IRU mówili Tir to Tir.Itd. :thank:.W Polsce są ciężarówki w D są LKW ,w UK Truck, itd każdy kraj ma swoją nazwę ciężarówki. A koledzy potocznie tirem możemy nazwać ciężarówkę która ma otwarte tablice i są zaplombowane.I są umieszczone na skrzyni ładunkowej.To znaczy celnej.i mieć ma odpowiedni certyfikat.

 

 

Wikipedia to nie źródło wiedzy ! Jak przewozi węgiel z Katowic do Wawy to Tir hehe%281%29.gif.Nie to jest zwykła ciężarówka.która przewozi ładunki. Przykro mi ale nie zgodzę się z tym ostatnim akpitem.:nono:.Skrót TIR w PL tzn. Tyranie I Rozrywka :lol:.

 

 

 

Wybacz Kolego, jeśli internet, wikipedia nie jest dla Ciebie źródłem wiedzy to co jest dla Ciebie takim źródłem :niewiem: ? Tzw " uniwersytet parkingowy" ? :swiety:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś widziałem dużego blaszaka , z tyłu ku mojemu zdziwieniu widniała tablica TIR.

wynika z tego że nie tylko duże zespoły ciężarowe to TIRy a tylko pojazdy zarejestrowane w TIR i takową tablicą oznaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi Miałem szkolenie w 1990 roku.w IRU .Od 2 lat już w to się nie bawię.:palacz:. Poczytałem i wielka porażka.Zmienili W PL kto wcześniej wstanie to ......hehe%281%29.gif. To zmieniam zawód na celnika hehe%281%29.gif i podreperuje budżet swój i PL.:lol:za tablice.A jest tych Tirów trochę.:hmm: .AAAAtam jde ugotuje objad bo mnie Asia z chaty wygna. :lol::lol:.Romciu pewnego razu w RO to były lata 90 te.Tablice Tir i te zółte odblaskowe czepiano na wozach drabiniastych z wołami.Super widok :lol:.W nocy były widoczne.Ale gineły z Tirów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem dużego blaszaka , z tyłu ku mojemu zdziwieniu widniała tablica TIR.

wynika z tego że nie tylko duże zespoły ciężarowe to TIRy a tylko pojazdy zarejestrowane w TIR i takową tablicą oznaczone

 

Wielkość auta tutaj nie ma znaczenia. Istotnym jest tylko by pojazd był odpowiednio oznakowany i został wypełniony dokument przewozowy jakim jest karnet TIR.

Najmniejszym autem jakim ja spotkałem poruszającym się na oznaczeniach TIR był zwykły VW Transporter T-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość auta tutaj nie ma znaczenia. Istotnym jest tylko by pojazd był odpowiednio oznakowany i został wypełniony dokument przewozowy jakim jest karnet TIR.

Najmniejszym autem jakim ja spotkałem poruszającym się na oznaczeniach TIR był zwykły VW Transporter T-4

 

zgadza się waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.