Skocz do zawartości

Pojemniki, baniaki, beczki - magazynowanie wody.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Przepraszam za potok "słów".

 

Po pierwsze - pomysł który mają Koledzy z Forum dotyczy przewożenia elemntów przedsionka. Rura kanalizacyjna umocowana w poprzek przyczepy/kampera i tam wsunięty stelaż.

Po drugie - mi nasunął się pomysł wykorzystania rur kanalizacyjnych do zrobienia zbiornika na wodę.

Po trzecie - rurkę pcv wkleiłem do baniaka Kropelką.

P czwarte - jeszcze nie wiem jak to mocować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pomysł na zbiornik z brudną wodą z systemu rur kanalizacyjnym jest moim zdaniem super :palacz: . Jeśli chodzi o mocowanie, to wydaje mi się, że rury musiały by być pół metrowej długości, a fi kielicha wysokości ramy. Całość mocujemy płaskownikami do ramy, a w miejscach styku rura-płaskownik używamy np dętki rowerowej dla zniwelowania drgań. Można dla większego bezpieczeństwa przytwierdzić płaskownik do podłogi za pomocą dystansów czyli zrobić więcej punktów podparcia. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk, jezeli ten zbiornik bedzie na wzor kaloryfera lub innej podkowy to trzeba bedzie zastanowic sie nad dwoma spustami bo wystarczy, ze przyczepa nie bedzie trzymala poziomu o 1cm i juz wszystkiej wody nie spuscisz. Pomysl jest bardzo dobry ale moze rozleniwic bo kiedy ma sie podstawiany zbiornik np 30l i widac, ze sie dopelnil to biore i wywoze scieki gdzie trzeba a tutaj bedzie sie to gromadzilo w Twoich rurach pod przyczepa...

Pytanie teraz co z tym dalej?bo tak czy owak trzeba to podczas zlotu oproznic jakos...

Ja widze dwa wyjscia, albo prezed wyjazdem postanawiasz oproznic i robisz kilka kursow z wiaderkiem albo ruszasz w trase zostawiajac niedomkniety spust :palacz::swieca::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie lepiej mieć zbiornik na brudną wodę, czy wiadro ?

 

P.S. Zbiornik bardziej mnie przekonuje. Ma 60 litrów, a wiadro 10, 15. KIedyś, gdy miałem Niewiadówkę na kempingu wynisiłem takie wiadra-nie są zbyt wygodne. No, teraz mam taki wózeczek bagażowy. Super sprawa. A takna marginesie. Jak opróżniać taki 60 litrowy zbiornik ? Przetransportowac to nie problem, ale podnieść i wylać do sedesu-to nie lada wyzwanie !!! :palacz::swieca::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wydaje mi się, że jeśli jest "dedykowany" zbiornik, który ma np. długości 120 cm to gdy przyczepa/kamper stoi nierówno to też będzie problem z opróżnieniem (oczywiście w mniejszej skali niż "podkowa" itp.) Można oczywiście jak sugerujesz (bardzo dobry pomysł) zrobić dwa otwory spustowe i je ze sobą połączyć. Tak jak wspominasz pozostaje problem przewożenia brudnej wody do wyznaczonych miejsc, ale ten problem dotyczy także "dedykowanych" zbiorników montowanych na stałe. Tu trzeba pomyśleć o czymś na kółkach i oczywiście niezbyt dużego, żeby było poręczne, może kanisterek plastikowy o pojemności 20 l, jeśli będziemy wylewać do WC. W przypadku, gdy będą dostępne kratki ściekowe na poziomie gruntu to można i baniak 60 litrowy zastosować. Ja będąc 10 dni na kempingu zużyłem około 3 tankowań po 60 litrów. Garki, kąpanie przeprowadzałem w łazience na kempingu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekk, gdyby tą 60 litrową beczkę zamocowć do wózka na kółkach i podstawić pod przyczepę ?

 

:palacz::swieca::-]

 

 

W nocy trzebaby pilnować... mi raz wiadro buchnęli... a co dopiero ładną beke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tomekk, gdyby tą 60 litrową beczkę zamocowć do wózka na kółkach i podstawić pod przyczepę ?

 

:palacz::swieca::-]

 

Bardzo dobry pomysł. Leżała by sobie na płask, a po zapełnieniu zawozimy do opróżnienia. Żeby nie ukradli, zrobić przedłużenie rury spustowej w kierunku przedsionka i tutaj sądzę, że nie będzie obiektem pożadania.

Ma w domu dodatkowy baniak, muszę pomyśleć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki złoty środek mi się nasuwa rura pod przyczepą bomba na postojach ,stacjach benzynowych itp. Natomiast kemping to bym na końcu rury pod zaworem dał baniaczek 30l i wtedy 2 w 1 ,robi nam sie baniaczek 30l + poj. rury.

P.S.

a może rure wzdłuż w niewidówce to 1m wiecej i nawet podczas skretów tak sie nie odczuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury pod przyczepą można połączyć jak żeberka w kaloryferze, zrobić dwa spusty po przeciwnych stronach i problem przechyłu przestaje istnieć. Na końcach zamontować zawory spustowe i w każdej chwili jak zużyjemy określoną ilość wody, możemy podstawić nawet opisywane powyżej wiadro i opróżnić nasz zbiornik, lub jeśli będzie na tyle pojemny to gdy będziemy opuszczać kemping, podjechać pod toaletę, podczepić wąż gumowy i spuścić ścieki do kanalizy. Tak sobie wymyśliłem. I co wy teraz na to? :palacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak szybciutko bo trzeba iść nyny.

Taniej od rur i bezpieczniej bo z grodziami - bak od auta. Pojemność od 40 do nawet 100l. Posiada w/w falochrony i z reguły jest płaski. Koszt niski bo na złomie jest tego mnóstwo - 20, 30, może 50 zł, a za rury + kolanka + inne bajery. Tu wiercimy dziurę (OSTROŻNIE!!!) i wkręcamy zawór na jakiś klej i gotowe, a jak dobrze poszukamy to i oryginalne obejmy do mocowania znajdą się przy takim baku. Jest lekki i występuje jako metalowy lub plastikowy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.