Skocz do zawartości

Pojemniki, baniaki, beczki - magazynowanie wody.


Rekomendowane odpowiedzi

Lata temu, w niewiadówce rodziców zamiast nożnej pompki był mały kompresor 12V włączany ręcznym wyłącznikiem. Proste, a działało całkiem dobrze.

 

OT: :ok:

- Co jest najlepsze na kaca?

- Powietrze z pompki do materaca!

© Kabaret Ani Mru-Mru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to nie rób odpowietrzenia bo przestanie działać :ok:

Właściwie to nie musisz już nic robić - taki urok tego rozwiązania.

No chyba że wrzucisz do zbiornika pompkę elektryczną i jakiś guzik jako włącznik (guzik naciskany nogą to rozwiązanie z późniejszych Niewiadówek).

Też ciągałem Niewiadówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Pamiętaj że zbiorniki w przyczepach z reguły są o podstawie prostokątnej. Lepiej można rozłożyć masę i jest niższy środek ciężkości. Beczka ma jednak małe pole podstawy............. Chyba że beczka będzie leżała. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Tak, dokładnie ja zrobiłem. Kupiłem coś takiego po syropie, poj. 60 litrów. Zamocowałem w przednim luku i umocowałem. Pojemnik leży bokiem, na węższym boku. W miejsce nakrętki

wkleiłem rurki z PCV i wrzuciłem pompkę. W związku z tym, że nie wożę w nim wody, nie ma problemu z ciężarem. Wodę wożę w pojemniku 20 litrowym, zapakowanym osobno.

W związku z tym, że mam zamiar zrezygnować z dużej butli na gaz i w ten sposób odciążyć przód, to będę mógł przewozić wodę w tym baniaku.

W mniejszym otworze, który posiada gwint wewnętrzny wkręciłem zawór z rurką i służy on do zlewania wody.

 

 

Pozdrawiam

post-8550-imported-916bfa1e-e989-42d6-bd03-f8b35d0b31c7_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek za radę i zdjęcie poglądowe :swieca: . Beczkę właśnie zamówiłem (też po syropie, identyczna jak Twoja) i jak ją dostanę to zabieram się do pracy :palacz: . Nie myślałeś o wstawieniu grzałki?

I jeszcze jedno, widziałem na zdjęciu, że trzymasz zapas w kufrze - u mnie poprzedni właściciel przeniósł je pod przyczepę, nie myślałeś o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jacol, generalnie chcę odchudzić kufer o koło zapasowe i dużą butlę, a co wiąże się także z chęcią przeniesienia elementów przdsionka z tylnej kanapy, gdzieś w pobliże osi. Fajny pomysł

mają Koledzy oparty na rurach kanalizacyjnych podwieszonych pod ramą.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No beka jest super - nawet coby nie wozić w niej wody ale "tankować" na miejscu (też się nad tym rozwiązaniem zastanowię ). Mam pytanie do szanownych Forumowiczów odnośnie brudnej wody - czy używacie pojemników na brudną wodę i jak macie to rozwiązane w swoich przyczepach?

Z pozdrowieniem

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Pabloo, ja na razie nie mam pojemnika na brudną wodę, ale chodzi mi pewien pomysł po głowie. Nie wiem czy ma on sens, ale go zdradzę, a szanowni Forumowicze go ocenią. Mając pod podłogą przyczepy trochę miejsca,

zresztą trochę nieregularnego, biorę rury PCV 100 mm/150 mm łączę kolankami. Może być to w postaci podkowy, kwadratu, lub coś podobnego do kaloryfera żeliwnego. W jednym z miejsc wstawiam trójnik z redukcją, np do 50 mm/40 mm/25 mm, jak tam komu pasuje (to będzie wlew brudnej wody), a innym miejscy to samo, plus jakiś zawór (to będzie zlewanie).

Co Wy na to ? Wydaje mi się, że koszt będzie nie duży (jeszcze nie liczyłem).

Pojemność już liczyłem to dla około 70 l. potrzeba 4 mb rury 150 mm, 4 kolana 90 stopi i 2 trójniki z redukcją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekk - to będzie podwieszana konstrukcja pod ramą przyczepy? Czy może "wsuwana" na czas pobytu?

Ja posiadam "firmowy" na kółeczkach ale pojemność to taka jak "firmowego" do wody czyli chyba 22l :palacz: mało...

Pytam bo nawet cienki prysznic to trochę wody "w glebę" idzie - żeby się jeziorko nie zrobiło...poza tym ekologia ekologia!!!!

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł

mają Koledzy oparty na rurach kanalizacyjnych podwieszonych pod ramą.

Chodzi o brudną wodę, tak myślę po przeczytaniu następnego posta? :palacz:

Jeszcze jedno pytanko - czym wklejałeś rurę do beczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ta konstrukcja ma "jeździć" z przyczepą to należy pamiętać aby zawsze była pusta (albo pełna)podczas jazdy - nie wyobrażam sobie jak będzie zachowywać się przyczepa z przemieszczającym się z jednej strony na drugą "ładunkiem" np 50litrów czyli 50 kg pod podłoga....Tak jak w naczepach "albo się jedzie pełną beką albo pustą".

Aczkolwiek "dopompowanie" wody na czas jazdy na pewno obniży środek ciężkości z drugiej mańki patrząc...

Pozdrawiam

Pabloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.