Skocz do zawartości

ESP - stabilizacja przyczepy


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :jump: W nowym Auto Świecie jest test nowego golfa kombi a w nim wzmianka o ciekawej (dla karawaningu) nowince technicznej. System ESP (stabilizacja toru jazdy) wzbogacono o stabilizację przyczepy. Podobno sterownik ma wykryć boczny poślizg przyczepy, a następnie odpowiednio różnicując siłę hamowania 4 kół samochodu ustawić "nasz ogonek" w bezpiecznej pozycji jednocześnie wytrącając prędkość o 20-30km/h.

Na marginesie system ma być montowany seryjnie razem z fabrycznym hakiem.

 

Czyżby to oznaczało koniec ery stabilizatorów na dyszlu przyczepy? :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercedes juz jakis czas temu robil takie testy, nawet w TVN Turbo mowili. W tamtym przypadku sama przyczepa miala system ESP wspolpracujacy z tym samochodowym.

Czyzby to oznaczalo koniec ery stabilizatorow na dyszlu przyczepy? :swieca:

Stabilizator sluzy do czego innego :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator służy do czego innego :ok:

 

:-] moja gafa :swieca: niemnej stabilizator ma na celu uniknięcia poślizgów i wężyków w czym samochód ma go chyba nieco wyręczyć. Dobrze teraz rozumuję? :-]:jump::-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie :jump: W nowym Auto Świecie jest test nowego golfa kombi a w nim wzmianka o ciekawej (dla karawaningu) nowince technicznej. System ESP (stabilizacja toru jazdy) wzbogacono o stabilizację przyczepy. Podobno sterownik ma wykryć boczny poślizg przyczepy, a następnie odpowiednio różnicując siłę hamowania 4 kół samochodu ustawić "nasz ogonek" w bezpiecznej pozycji jednocześnie wytrącając prędkość o 20-30km/h.

Na marginesie system ma być montowany seryjnie razem z fabrycznym hakiem.

 

Czyżby to oznaczało koniec ery stabilizatorów na dyszlu przyczepy? :swieca:

 

 

Znalazłem takie coś : http://www.caravantrekker.nl/algemeen/electronica.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Na forum Renault znalazłem niepotwierdzoną informację, że przyczepa żle wpływa na system ESP, w przypadku nieorginalnego montażu haka. Czy ktoś słyszał o tym w innych markach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boss, wiem że w nowych autach (tak wynika z opisów systemu) po podłączaniu przyczepy (gniazdo 13pin) moduł ESP dostaje informację, że jest podpięta przyczpa i zmienia tryb działania lub wyłącza właśnie ESP będę w ASO to podpytam... ciekawe czy będą wiedzieli :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil_K, kiedy ESP nie działa lub jak celowo wyłączysz funkcje ESP to zapala się kontrolka.Mam 13 pin-owe gniazdko i po podłączeniu przyczepy nie zauważyłem aby kontrolka ESP była zapalona.

Może w innych autach tak jest ale IMO było to by wielkim nieporozumieniem.

boss, odnośnie orginalnego haka to już nic nie rozumiem ,jaka jest różnica w orginalnym a zwykłym .Jest to połączenie mechaniczne i nic wiecej.Chyba ,że chodzi o sterownik który podłączamy do instalacji haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras, właśnie o to chodzi, że nowe auta na CANie jak dostają info od komputera że jest podłączona przyczepa to podobno korzystają z innego "programu" dla ESP bo wiadomo że inaczej się wtedy zachowuje samochód.

 

Ja też o tym tylko czytałem ale po coś jest ten sygnał zwrotny dla auta z informacją o podpięciu przyczepy... (gniazdo 13 pin o nr 12 "test podłączenia przyczepy" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info o podpięciu haka do gniazda (warunkiem jest oryginalny dedykowany hak z wiązką i kalkulatorem) powoduje w większości samochodów full CAN zmianę parametrów pracy kalkulatora wtrysku, odcięcie radarów wspomagania parkowania tylnych oraz zmianę wartości progowych w kalkulatorach ABS/ESP. Nie zmienia się program bo nie ma ich tam wielu a jeden zmienia się "mapa działania" w tym konkretnym przypadku staje się mniej czuły na niewielki różnice prędkości kół .... :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko system hamulcowy w przyczepie oparty jest na pręcie który zaciąga orczykiem wszystkie linki na raz więc stwierdzenie że: "odpowiednio różnicując siłę hamowania 4 kół samochodu ustawić "nasz ogonek" w bezpiecznej pozycji" jest błędne (oczywiście nie mam pretensji do szary11 bo cytujesz to co przeczytałeś:-] ). Taki mechanizm będzie na pewno bardzo drogi i stosowany w przyczepach o hydraulicznych lub pneumatycznych systemach hamulcowych.

AL-KO już 2 lata temu wprowadziło system ATC który jest dedykowany do wszystkich przyczep opartych na elementach jezdnych AL-KO, działa to tak:

 

Miałem przyjemność testować naszą lawetę z tym system i w połączeniu z zaczepem AKS daje to rewelacyjne rezultaty :mlot:

 

[ Dodano: Wto 17 Sie, 2010 17:26 ]

Zle doczytałem albo nie zrozumiałem... ESP w samochodzie będzie oddziaływało na przyczepę hamując samochodem tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ Dodano: Wto 17 Sie, 2010 17:26 ]

Zle doczytałem albo nie zrozumiałem... ESP w samochodzie będzie oddziaływało na przyczepę hamując samochodem tak ?

 

Tak ogólnie rzecz ujmując to ESP( i tym podobne) to jest bardziej rozbudowany ABS co jest chyba oczywiste :mlot: i nawet opiera się na tych samych czujnikach.

Ten rozbudowany ABS zamiast samej funkcji blokady kół podczas hamowania jest wyposażane w dodatkową przydatną funkcje ( raczej rodzaj programu) rozpoznający próbę obrotu auta wokół własnej osi( korzystając przy tym z czujników ABS) dohamowuje poszczególne koła zgodnie z jakimś programem minimalizując próbę obrotu wokół osi.

W nowszych autach opisują , że system sam rozpoznaje podłączenie przyczepy i powodując odpowiednie do hamowanie kół na aucie powoduje zmniejszenie wężykowania przyczepy w sytuacjach awaryjnych oczywiście :-] .

U mnie ESP nazywa się VSA ale nie zauwazyłem aby w jakikolwiek sposób oddziaływało na przyczepke;)

Prawdopodobnie ESP czy jak by tego nie zwal w różnych firmach i tak niebawem stanie sie standardem w autach :-]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli skuteczność tego układu będzie raczej niewielka bo przykładowo, załadujmy 5 osób do Opla Astry, podepnijmy Camping 900kg i zapakujmy bagażnik. Przy takiej masie zestawu wątpię że będzie on w stanie jeszcze kontrolować przyczepę podczas jej poślizgu bocznego (bo na wężykowanie raczej nie pomoże). Zanim producenci samochodów to dopracują minie ładnych parę lat. Na chwilę obecną myślę że system ATC AL-KO nie ma sobie równych.

Posiada własny niezależny sterownik który w porównaniu do "przeniesionego z samochodu na przyczepę ESP" jest dedykowany do przyczep.

Ponadto system ESP nie jest idealny i sobie czasami nie radzi z samochodem a co dopiero z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.